Zdrowe włosy – co robić?

zdrowe włosy

Zdrowe włosy to ważny element kobiecej urody. Aby rzeczywiście jej dodawały, a nie były źródłem wstydu, muszą być schludne. Zapewni to prawidłowa dbałość o włosy.

Rozważne zakupy w drogerii

Gdy myślimy o tym, jak zadbać o włosy, pierwszym, co przychodzi do głowy, są kosmetyki. Każda kobieta używa przecież przynajmniej szamponu. Do tego dochodzą odżywki, balsamy, maski, środki do stylizowania włosów, jak na przykład lakiery, pianki lub żele i duża liczba kosmetyków. Warto wybierać te, które odznaczają się przede wszystkim jakością, a nie tylko niską ceną. Jeśli widzimy, że jakiś specyfik nie służy naszym włosom, nie ma sensu stosować go na siłę, lepiej się go pozbyć i poszukać odpowiedniejszego. Dokładna pielęgnacja włosów, wymaga też studiowania etykiet i informacji na nich zawartych, które mówią o tym, dla jakich włosów dany kosmetyk jest przeznaczony.

Jak pielęgnować włosy domowymi sposobami?

Istnieje wiele pomysłów na to, jak pielęgnować włosy w zaciszu własnego domu. Najpopularniejszą metodą są maski, przygotowywane własnoręcznie z naturalnych (najczęściej spożywczych) składników. Ostatnio bardzo modne stało się olejowanie włosów. Wiele naturalnych olejów i oliwek, wykazuje znakomite atrybuty dla włosów. Kolejnym ze sposobów jest stosowanie wcierek, czyli wcieranie we włosy i w skórę głowy specjalnych kosmetyków.

Jak zatroszczyć się o włosy od środka?

Jeśli zwykła pielęgnacja nie pomaga, a włosy okazują oznaki wycieńczenia, są łamliwe, szorstkie i utraciły swój połysk, prawdopodobnie potrzeba im wzmocnienia od wewnątrz. Zadbanie o to, by dieta była bogata w witaminy na włosy jest metodą na to, jak dbać o włosy zdewastowane. Aby prawidłowo rosnąć i efektownie się prezentować, włosy potrzebują systematycznych dostaw dużej ilości ważnych witamin. Zapewnia to zróżnicowana dieta, pełna między innymi w orzechy, warzywa strączkowe, kalafior, marchew, banany. Gwarancją tego, że włosy dostają potrzebną sobie porcję witamin, jest po prostu przyjmowanie tych witamin w formie suplementu diety.

Ograniczenie niekorzystnych czynników

Na co dzień niszczymy swoje włosy na wiele sposobów. Już rozczesywanie ich niewłaściwą szczotką może je bardzo zniszczyć, a co dopiero codzienne suszenie, czy prostowanie gorącymi płytkami prostownicy… Dlatego, żeby w pełni zadbać o włosy, należałoby przemyśleć rezygnację z niektórych, niszczących je zabiegów, lub choćby zmniejszenie ich do minimum.

Tak naprawdę, spośród sposobów na to, jak troszczyć się włosy, wszystkie są ważne. Dopiero ich kompleksowe zastosowanie, przynieść może pożądane efekty, jakimi są gładkie, błyszczące, mocne i wytrzymałe włosy. Przywiązując uwagę do pielęgnacji kosmetykami, nie należy zapominać o roli, jaką odgrywają witaminy na włosy. Zazwyczaj bowiem pogorszenie stanu włosów wynika nie z używania nieodpowiedniego szamponu, ale ze zbyt małej ilości istotnych składników w organizmie. Tylko dostarczając je, dajemy włosom możliwość na pełną odnowę. Całościowe podejście do dbania o włosy, uwzględniające równie dobrze pielęgnację zewnętrzną jak i od środka, na pewno popłaci.