Zdrowe i ładne włosy dzięki żelkom?

Zdrowe włosy

Suchość i łamliwość włosów, rozdwajające się końcówki i wyraźny spadek ich ogólnej kondycji, to oznaka, że nie mają witamin.

Tych niestety nie da się dostarczyć w odpowiedniej ilości z zewnątrz,stosując odżywkę czy maskę. Takie działanie przyniesie jedynie krótkotrwałe efekty. Tym, czego potrzeba osłabionym włosom, są witaminy dawane od wewnątrz, czyli lekarstwo witaminowe, na przykład takie jak żelki na zdrowe włosy.

Alternatywa dla kapsułek

Nikt nie przepada za braniem tabletek. Czynność ta kojarzy się z chorobą, poza tym o ich przyjęciu szybko jest zapomnieć, no i po prostu nie jest to nic przyjemnego. Co innego… jedzenie żelków. Z tego założenia wyszli producenci suplementu, zawierającego witaminy na włosy. Misie na zdrowe włosy, bo o tym preparacie mowa, to witaminy niezbędne dla zdrowia i piękna włosów, zamknięte w żelkach.

Pomysł na produkcję witamin w formie smacznych przekąsek, nie jest właściwie nowy.Od dawna można natknąć się na reklamy cukierków witaminowych, albo lizaków na kaszel czy bolące gardło.Zwykle jednak, specyfiki te przeznaczone były dla bardzo młodego odbiorcy, który przyjmowania czegokolwiek w formie tabletki, odmawia czasem głośno i wyjątkowo stanowczo. Dlatego jednak nie umilić witamin także dorosłym?

Co zawierają misie na zdrowe włosy?

Bez względu na to, w jakiej formie przygotowany, każdy naprawdę działający suplement, musi legitymować się odpowiednim składem. Warto go sprawdzić przed zakupem. Jeśli chodzi o witaminy na włosy, najlepsze efekty przynoszą: biotyna, witamina A, witamina E, czy niacyna. Dla wsparcia zdrowia włosów dobre są również mikroelementy, takie jak: cynk, miedź, selen. Największe znaczenie dla kondycji włosów ma biotyna. Witamina ta, inaczej nazywana witaminą B7 albo witaminą H, dba w bardzo dużym stopniu za stan skóry, paznokci i właśnie włosów. Jej niedobory pojawiają się najszybciej poprzez osłabienie włosów, lub ich bardziej intensywne niż zwykle wypadanie.

Każdy suplement czy preparat, mający na celu podbudowy włosów, powinien zawierać przynajmniej większość z wymienionych powyżej składników. Bez względu na to, czy są to tabletki czy misie na włosy. Zastosowanie tak dobranego kompleksu witamin i mikroelementów, realnie wpłynie nie tylko na poprawę wyglądu włosów, ale też na to, aby rosły zdrowe. Dodatkowo, te same składniki wpływają pozytywnie również na stan skóry i paznokci, jest to więc pewnego rodzaju działanie 3 w 1.

Stosowanie, zamiast tabletek, suplementu w formie takiej jak misie na zdrowe włosy, może w pierwszej chwili wydawać się dziwne. Jednak w tego typu specyfiku, zawarte mogą być dokładnie te identyczne wartościowe składniki, jak w kapsułkach A nawet może się okazać, że skład, jaki cechuje żelki na włosy, jest bogatszy od składu niejednych tabletek. Kalorycznością tego preparatu nie ma potrzeby się martwić, gdyż producenci dokładają starań, aby nie była wysoka. Poza tym – zalecana dzienna dawka spożycia żelków na pewno nie wpłynie negatywnie na linię. Najlepszy smak i przyjemna forma to kolejne atuty. Niewątpliwie opłaca się spróbować.