Piękne włosy – jak spełnić swoje marzenie?

piękne włosy

Mocne, błyszczące i piękne włosy to bez wątpienia marzenie większości kobiet i  mężczyzn niezależnie od wieku. Niestety, nie istnieje żaden sposób na szybkie nadanie włosom zdrowszego wyglądu, ale na pewno dzięki systematycznej pielęgnacji oraz właściwej diecie można je znacznie wzmocnić i powiększyć ich zwykłą objętość.

Poprawa kondycji włosów jest wypadkową systematycznością. To ona jest najbardziej istotna, zwłaszcza wówczas, gdy włosy są słabe i wypadają. Nawet najlepsza odżywka nałożona raz w tygodniu nie przyniesie zadowalającego rezultatu. Ważna jest natomiast właściwie zbilansowana dieta, wysokiej witaminy na włosy i higieniczny tryb życia. O czym zatem należy pamiętać, aby nasza fryzura była gęsta oraz oszałamiająca?

Wzmacnianie krok po kroku

Jeśli twoje włosy są cienkie, matowe i do tego wypadają niemal garściami, opłaca się na początek zatroszczyć się o nie od zewnątrz. Co to znaczy? Otóż należy stosować delikatny szampon bez sztucznych barwników, konserwantów i parabenów oraz sulfatów, które uszkadzają łuskę włosa. Włosy powinno się myć maksymalnie 4 razy w tygodniu w letniej, a najlepiej w chłodnej wodzie. Do czesania najlepiej wykorzystywać szczotkę z miękkim oraz naturalnym włosiem, a minimum raz na tydzień wykonać delikatny masaż głowy przy użyciu olejku kokosowego lub oliwy z oliwek. Nie mniej ważna jest odpowiednia suplementacja, która dostarcza organizmowi odpowiednich składników odżywczych.

Witaminy na porost włosów

Włosy rosną średnio od ok. 6 mm do 1,2 cm w ciągu miesiąca. Aby jednak mogły tyle urosnąć, nasz organizm bezsprzecznie potrzebuje wielu cennych składników odżywczych. Jedząc zdrowo, sprawiamy, że komórki naszego organizmu są znacznie mocniejsze. Tak samo sprawa wygląda z włosami. Styl życia i sposób odżywiania ma istotny wpływ na wygląd włosów oraz na ich wzrost. Dokładnie  dlatego powinno się wiedzieć jak wzmocnić włosy nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz.

Warto zatem włączyć do naszego jadłospisu ryby, w tym powszechnego w Polsce łososia. Mięso tej ryby zawiera między innymi bardzo wartościowe kwasy omega-3 oraz omega-6, a dodatkowo żelazo oraz ogromne ilości białka. Substancje te bardzo korzystnie wpływają na kondycję skóry naszej głowy, jednak ich znaczny deficyt może być powodem wysuszenia skóry, matowienia i wypadania włosów. W odpowiednio dobranej diecie, która posiada witaminy na porost włosów nie powinno również zabraknąć zielonych warzyw. Rewelacyjne efekty dają szpinak oraz brokuły, które posiadają witaminy A oraz C i pokaźne ilości wapnia oraz żelaza.

Sprzymierzeńcem mocnych i niewypadających włosów są również różnego rodzaju rośliny strączkowe, które mają w sobie mnóstwo białka, żelaza, cynku oraz biotyny. Pomiędzy posiłkami dobrze jest też jeść orzechy, które są szczególnie bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz cynk.

Doskonałym sposobem na wypadanie włosów są dobrej jakości suplementy diety przeznaczone praktycznie dla każdego. Zawierają one składniki ważne nie tylko dla zdrowia włosów, ale również całego organizmu. W ich składzie można znaleźć między innymi biotynę oraz witaminę B12, a także witaminy z grupy B oraz żelazo i cynk.