Tajemnice zdrowych i pięknych włosów

Piękne włosy

Burza pięknych,zdrowych i lśniących włosów opadających delikatnie na ramiona to imaginacja fryzury idealnej.

Duża część jednak włosów, zamiast sprawiać swojej właścicielce radość i dumę, są powodem do zmartwień. Biotyna na włosy, dostarczana w odpowiednich ilościach, może zapobiec wielu z nich.

Włosowe SOS

Włosy wyróżniają się się gładkością i podatnością na czynniki zewnętrzne. Niestety, liczne zabiegi ,mające krótkotrwałą poprawę ich wyglądu, na dłuższą metę przyczyniają się do ich trwałych zniszczeń. Często farbowanie (zwłaszcza rozjaśnianie) włosów, układanie ich za pomocą lokówki czy prostownicy, a nawet suszenie i szczotkowanie, osłabiają i niszczą ich strukturę. Jednak nawet włosy nie poddawane większości tych zabiegów, nie zawsze wyglądają wspaniale

Jasnym więc staje się fakt, że na wygląd włosów wpływ ma nie tylko ich zewnętrzne traktowanie. Łamliwe, suche,zniszczone włosy mogą być znakiem zbyt małej ilości ważnych substancji w mechanizmie ludzkim Brakujące witaminy na włosy, wśród których najważniejszą jest biotyna, należy systematycznie uzupełniać.

Biotyna na włosy – gdzie ją znaleźć?

Biotyna jest witaminą z grupy witamin B, niezwykle istotną dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów w organizmie. Odpowiada w nim przede wszystkim za stan zdrowia włosów, skóry i paznokci. Osłabienie tych pierwszych, a zwłaszcza zaobserwowanie ich nadmiernego wypadania, jest sygnałem ostrzegawczym, że stężenie biotyny jest prawdopodobnie zbyt słabe Aby zadbać o stałą podaż mechanizmowi ludzkiemu tej że witaminy, warto sięgać po bogate w nią produkty spożywcze. Należą do nich: mięso, soja, orzechy, mleko, ser, warzywa takie jak szpinak, kalafior, marchew, burak, pomidor, oraz owoce: melony, arbuzy, banany, brzoskwinie. Biotyna na włosy to także składnik wielu innych preparatów wzbogacających dietę, po które warto sięgać, zwłaszcza jeśli codzienny jadłospis nie uwzględnia produktów wymienionych powyżej.

Biotyna właściwości dla mechanizmu ludzkiego bardzo cenne, ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem.

Biotyna działanie

Biotyna właściwości ma dla organizmu bardzo wartościowe ale nie posiada jednej najważniejszej cechy – nie można jej zmagazynować. Biotyna rozpuszcza się w wodzie i jest na bieżąco wydalana wraz z moczem. Tym najważniejsze jest jej stałe dostarczanie z pożywieniem. Jako „witamina piękna” odpowiada za zdrowie skóry, włosów i paznokci, reguluje zachodzące w nich procesy, zapobiega stanom zapalnym oraz takim objawom, jak utracenie czy siwienie włosów. Aby równowaga ta została zachowana, organizm wymaga stałych dostaw biotyny. Zapotrzebowanie to wynosi około 100 mikrogramów na dobę. Jego zaspokojenie możliwe jest dzięki uwzględnianiu produktów bogatych w biotynę w diecie. A jeśli to z jakichś problemów jest utrudnione,najlepszym rozwiązaniem może być uzupełnienie diety o preparat taki jak biotyna tabletki.