Pomysły na zdrowe i piękne włosy

Pomysły na zdrowe i piękne włosy

Lśniące, miękkie, puszyste (ale nie puszące się!) włosy mogą być prawdziwą zaletą kobiety. Piękne włosy dodają urody i pewności siebie.

Szkoda że, rzadko dane są nam one z natury, najczęściej na zdrowy wygląd włosów trzeba sobie zapracować. Jakie mamy pomysły na piękne i zdrowe włosy?  Pomogą w tym właściwe zabiegi, dokładna pielęgnacja i… misie na zdrowe włosy.

Uwaga: włosy! Zachowuj się rozważnie!

Wielokrotnie, bardzo dużą szkodę swoim włosom, powodujemy my same. Układanie włosów przy pomocy rozgrzanych urządzeń, takich jak lokówka czy prostownica, częste suszenie, stosowanie niszczących włosy szczotek, regularne zabiegi koloryzacyjne – wszystko to nie służy najlepiej naszym czuprynom. Naturalnie,marny wygląd i kondycja włosów, nie musi być skutkiem naszego sposobu ich traktowania. Być może to, co jest im potrzebne, to głównie witaminy na włosy. Jeśli jednak mamy na sumieniu wiele zbrodni przeciwko pięknym i zdrowym włosom, trzeba popracować nad zredukowaniem negatywnych dla włosów zachowań. Nawet jeśli działanie takie będzie niewystarczające, aby przywrócić im kondycję, to na pewno poprawi sytuację i przynajmniej nie będziemy włosów tak bardzo niszczyć. To dobry punkt wyjścia do zastanowienia się nad dalszymi krokami, takimi jak na przykład skorzystanie z żelków na włosy (aktualnie coraz większym powodzeniem cieszą się misie na zdrowe włosy), lub suplementy w innej postaci. Co zatem robić, albo raczej, czego nie robić, aby mniej gnębić swoje włosy?

– suszarka tylko wtedy, gdy to potrzebne – to jasne, że jeśli myjesz włosy zanim wyjdziesz do pracy, zapewne musisz je szybko wysuszyć, aby nie wyruszyć z mieszkania z mokrą głową; umyj je jednak czasami na spokojnie i poczekaj aż wyschną – na pewno będą ci wdzięczne
– lokówka i prostownica: okazjonalnie – staraj się używać raczej mniej inwazyjnych metod na układanie włosów, przykładowo. papiloty, wałki, suszenie na okrągłej szczotce, a jeśli już zamierzasz użyć prostownicy lub lokówki, ustawiaj je na najniższe temperatury
– porządna szczotka – stosowanie szczotki jest niezbędne, ale jej niewłaściwy wybór także może działać na osłabianie włosów; dobra szczotka nie ciągnie przy rozczesywaniu; dobieraj te z drewna, lub z miękkiego, elastycznego plastiku, od czasu do czasu zadbaj też o jej oczyszczenie lub wymianę na nową

Wzmacnianie od wewnątrz (misie na piękne włosy oraz inne suplementy)

Ogromny wpływ na to, jak włosy się prezentują i jak się „czują”, ma to, jak traktujemy je od środka. Włosy są przecież częścią naszego ciała, nie tylko wyrastają z niego, ale są z nim połączone. Jest więc zrozumiałe, że stan w jakim są włosy, zależy w dużej mierze od tego, czy dostarczamy im odpowiednią ilość składników, których wymagają, by zdrowo rosnąć i lśnić pięknem. Najlepiej byłoby zadbać o spożywanie właściwych witamin i mikroelementów w zwykłych, codziennych posiłkach. Bywa to jednak ciężkie i nigdy do końca nie można być przekonanym, czy rzeczywiście to, co jemy, zawiera wszelkie składniki potrzebne dla właściwego funkcjonowania włosów, jak też skóry i paznokci. Pewność taką posiądziemy natomiast, sięgając po specjalnie opracowane preparaty, zawierające witaminy na włosy, takie jak żelki na zdrowe włosy.

Z punktu widzenia kondycji włosów, najważniejszą witaminą w naszym organizmie jest witamina B7, nazywana biotyną. Pogorszenie ich wyglądu i stanu, może wskazywać na niedobory tej witaminy, które, choć zdarzają się relatywnie rzadko, są dość groźne i wymagają szybkiej reakcji. Efektywnym sposobem na powstrzymanie ich, jest spożywanie właściwej ilości witaminy B7. Biotyna występuje w takich produktach spożywczych, jak orzechy, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe, banany, kalafior, zboża, drożdże. Dla osób, obawiających się, czy zapewniłaś swojemu organizmowi z pożywieniem właściwą ilość biotyny, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po któryś z suplementów diety. Biotyna zawarta jest w szczególności w preparatach na włosy, skórę i paznokcie, takich, jak na przykład misie na włosy.

Pielęgnacja level extra – olejowanie i wcierki

No dobrze, odrzuciłaś lub ograniczyłaś zwyczaje szkodzące włosom, zadbałaś o zapewnienie im najistotniejszych dla ich wzrostu i zdrowia składników, sięgając na przykład po misie na zdrowe włosy. Co oprócz tego możesz zrobić, aby włosy oszałamiały urodą i były mocne?

Ostatnio bardzo popularnymi metodami, mającymi zwiększyć porost włosów, lub poprawić ich wygląd są: olejowanie i wcierki. Olejowanie włosów polega na nakładaniu na nie naturalnych olejów, celem ich regeneracji. Wiele rodzajów olejów tworzy naturalną odżywkę dla włosów i tak może być używanych. Należą do nich między innymi oleje: kokosowy, arganowy, lniany, migdałowy, jojoba, z pestek śliwki, z kiełków pszenicy i wiele innych. Dobór oleju, powinien zależeć od rodzaju włosów.

Wcierki to natomiast specjalne, skoncentrowane odżywki, które, jak sama nazwa wskazuje, wciera się we włosy i w skórę głowy. Są polecane szczególnie dla osób, które chcą zapuszczać włosy.

Podcinanie końcówek

Nawet najlepsze dbanie o włosy, chronienie od wyniszczających zabiegów, suplementacja preparatami takimi jak żelki na włosy i stosowanie licznych odżywek i wcierek, nie uratuje jednak końcówek włosów. Ten ich fragment jest szczególnie podatny na zniszczenia. Końcówki włosów ocierają się o ubrania, bywają przycinane przez suwaki, zaplątują się w gumki… Dla dobrego wyglądu całej fryzury, po prostu trzeba je czasem lekko przyciąć.

Specjalistyczne zabiegi na włosy

Salony fryzjerskie proponują wiele profesjonalnych zabiegów, których zamiarem jest poprawienie wyglądu włosów i odnowienie im pełni sił. Są to zabiegi różnego typu, najczęściej: keratynowe, regeneracyjne, detoksykacyjne, mezoterapia, czy peeling skóry głowy. Niektóre z nich są zalecane do stosowania profilaktycznego, inne aplikuje się tylko w przypadku zaistnienia faktycznych problemów.

Naturalnie nie ma nic złego w szukaniu pomocy dla swoich włosów w salonach fryzjerskich. Jednak odpowiedniej codziennej pielęgnacji, oraz wspieranie włosów witaminami zawartymi w produktach takich jak misie na zdrowe włosy, powinno wystarczyć do tego, aby te problemy w ogóle nie wystąpiły. Jeśli będziesz poświęcać swoim włosom wystarczającą ilość uwagi, zmniejszysz szkodliwe dla nich działania, będziesz dbać o to, aby niezbędne witaminy na włosy zawsze pozostawały we właściwym stężeniu w twoim organizmie, w czym pomogą np. żelki na zdrowe włosy, to fryzjerowi będziesz składać wizytę wyłącznie po to, by raz na jakiś czas ściąć końcówki, bądź odświeżyć kolor.