Czego potrzebują włosy – jakie witaminy na włosy stosować?

Czego potrzebują włosy

Wyjątkowo ładne włosy to marzenie chyba każdej dziewczyny. Wszystkie pragniemy włosów lśniących, zdrowych, odpowiednio nawilżonych i najchętniej też takich, które będą się ładnie układać.

Zamiast tego, najczęściej przychodzi nam się zmagać z szeregiem problemów dotyczących włosów. Czy ich rozwiązaniem może być biotyna na włosy?

Traktować włosy dobrze – czyli jak?

Stan włosów niezwykle często jest odbiciem tego, jak się z nimi obchodzimy. A obchodzimy się z nimi… cóż, przeważnie niestety nie najlepiej. Włosy nie przepadają za wysokimi temperaturami, a takie akurat podajemy im, używając suszarki, lokówki lub prostownicy. Czujemy się usprawiedliwione, bo kto znajduje dziś czas na oczekiwanie aż włosy samoistnie wyschną lub na zaplatanie lekko mokrych pasm na wałkach albo papilotach? Nie zmienia to jednak faktu, że na naszym pośpiechu cierpi wygląd i zdrowie naszych włosów. Nie ratuje też |częste farbowanie, latem niezdrowy wpływ wywiera na włosy słońce, zimą – niskie temperatury. Przyczyn wpływających negatywnie na stan włosów jest zatem bardzo dużo, a wyeliminowanie ich wszystkich może być, jeśli nie nieprawdopodobne, to z całą pewnością bardzo problematyczne. Nie przestaniemy przecież włosów suszyć, układać, a już zapewne nie zamkniemy się w czterech ścianach, aby uniknąć niezdrowego wpływu czynników atmosferycznych. Jak więc sobie wspomóc? Pomysłów jest wiele, a jednym z nich jest skorzystanie z witaminy na włosy. Innym – makabryczne cięcie, ale tego wielbicielki długich pasm spływających na ramiona i plecy raczej chciałyby uniknąć…

Kuracja witaminowa włosów

Włosy, tak samo zresztą jak skóra i paznokcie, wymagają witamin, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Różnorodne próby uchronienia włosów za pomocą profesjonalnych szamponów, balsamów, masek i olejków spełzną na niczym, jeśli włosy nie będą chronione od środka. Sposobem na takie działanie jest doustne przyjmowanie odpowiednich witamin. Pojawia się zatem pytanie: jakie witaminy na włosy dobrać, jakie będą najlepsze? Na szczęście nie musimy się już nad tym namyślać i samodzielnie wybierać zestawu przyjmowanych przez nas witamin, bowiem na rynku dostępne są gotowe wyroby. Dobrze przygotowane suplementy witaminowe dla zdrowych i lśniących włosów, występują nie tylko pod formą tradycyjnych kapsułek czy tabletek, ale także jako smaczne misie na zdrowe włosy. Jeśli chodzi o witaminy na włosy ranking wygrywa biotyna. Wybierając dla siebie komplet witamin, warto zobaczyć, czy w składzie znajduje się ta właśnie substancja. Jeśli chodzi o pielęgnację włosów, trudno o bardziej odpowiedni składnik.

Biotyna – ratunek dla zniszczonych włosów

Nazywana inaczej witaminą H, jak i witaminą B7, biotyna jest organicznym związkiem chemicznym. Ta witamina z grupy B pełni ważną rolę dla zachowania zdrowej skóry, włosów i paznokci. I, jak każda witamina, jest niezbędna do w pełni właściwego funkcjonowania organizmu. Na ogół raczej rzadko rozmyślamy nad jej funkcjonowaniem, po prostu go nie spostrzegając. Nie da się jednak nie zobaczyć rezultatów niedoboru biotyny. Należą do nich zmiany skórne, takie jak na przykład wysypki, podrażnienia i przesuszenia i stany zapalne. Do tego dochodzić może spotęgowane wypadanie włosów i znaczne osłabienie płytki paznokcia, która wyzbyta dobrego wpływu biotyny, staje się cienka i łamliwa. Do symptomów niedomiaru biotyny przystoi też wzrost cholesterolu we krwi. Może wystąpić mrowienie mięśni, a także poczucie całkowitego zmęczenia i senność.

Biotyna wypełnia więc zaskakująco ważną rolę w organizmie. Nie jest tylko witaminą odpowiedzialną za urodę. Zresztą wypadające włosy, łamiące się przy każdej czynności paznokcie, czy zmiany i stany zapalne skóry tworzą problem natury nie tylko estetycznej, ale też po prostu zdrowotnej, któremu bez kwestionowania trzeba przeciwdziałać. Witamina B7 wprawdzie regeneruje się w sposób naturalny w organizmie, jednak jest wiele elementów, które mogą zakłócić ten proces. Należy do nich zażywanie antybiotyków, spożywanie alkoholu, jak również nieprawidłowa dieta. Nie istnieje natomiast groźba przedawkowania biotyny. Nawet przyjęcie dużej jej ilości nie wywołuje negatywnych skutków dla organizmu.

Suplementacja biotyną może przynieść wiele pozytywnych skutków dla całego ciała. Ponad wszystko, przyjmując biotynę, możemy mieć pewność, że unikniemy przykrych skutków jej niedostatku. Dodatkowo witamina H zapewni zdrowie skórze. W jaki sposób więc pomaga biotyna na włosy? Włosy pod wpływem dostarczania im odpowiednich dawek witaminy B7, stają się gęstsze, mocniejsze, a dzięki połyskowi wydają się zdrowsze – i takie też są. Włosy poddane kuracji biotyną zyskują też wyższą odporność na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych, przykładowo słońce, mróz, czy używanie suszarki, prostownicy lub lokówki.

Misie na zdrowe włosy, czyli zdrowie włosów zawarte w… żelkach

Hasła takie jak suplementy diety czy witaminy, wywołują automatyczne powiązania z aptecznymi półkami, i kolorowymi tabletkami zamkniętymi w szeleszczących blistrach. Zażywanie tak rozumianych suplementów i witamin, to de facto nic innego jak połykanie kapsułek. Czyli czynność, która nie należy do najwygodniejszych i o której w dodatku łatwo zapomnieć. Kto jednak powiedział, że witaminy wyrabiane być muszą wyłącznie w formie tabletek? Ktokolwiek to był, stanowczo nie miał racji. Absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby kompilację najpotrzebniejszych dla zdrowia i pięknego wyglądu włosów składników zamknąć w apetycznym żelku. Dostępne od niedawna w sklepach misie na zdrowe włosy to niepowtarzalne zbiór witamin i minerałów, w skład którego wchodzą: cynk, selen, miedź, witamina A, witamina E, niacyna i oczywiście nieodzowna dla dobrej kondycji skóry, paznokci i włosów – biotyna.

Osłabione, suche i zniszczone włosy – nie musi tak być!

Często nie traktujemy swoich włosów do końca poważnie. Oczywiście chcemy, żeby olśniewały blaskiem, ale nic nie robimy, gdy stan rzeczywisty oddala się od tego opisu. Godzimy się na to, żeby prezentowały się niezbyt przystępnie, staramy się nie przywiązywać do nich uwagi, związujemy gumką lub w końcu ścinamy na krótko, aby zapomnieć o wszelkich związanych z nimi kłopotach. „No cóż, to tylko włosy” – mówimy sobie. Nie jest to do końca prawda. Stan włosów jest poniekąd wyznacznikiem tego, jak czuje się cały nasz organizm. Jeśli kondycja włosów wzywa o nożyczki, może się okazać, że za chwilę zjawią się też problemy na przykład ze skórą. O zdrowie włosów warto więc zająć się się nie tylko dla poprawienia swojego wyglądu.